В сучасних умовах економічної нестабільності публічні бібліотеки України шукають нових шляхів задля залучення позабюджетних коштів на своє ефективне функціонування.

Сьогодні бібліотеки залишаються головним інформаційно-культурним осередком, основне завдання якого – це формування сучасного інформаційного суспільства. Відповідно до сучасних умов розвитку суспільства, в якому переважають інноваційні технології, бібліотеки не залишаються осторонь та активно впроваджують в свою діяльність нові напрямки роботи (проектна діяльність, фандрейзинг, PR – менеджмент), форми та методи яких дозволяють залучити до бібліотеки додаткове фінансування та сприяти підвищенню іміджу.

Написання проектів, участь у грантових конкурсах – це не просто можливість бібліотеки отримати додаткове фінансування, але й активізація самих бібліотечних працівників, розвиток їх як людей творчих та ініціативних, і що саме головне – дозволяє підвищити професійно-кваліфікаційний рівень. Проєктна діяльність дає змогу зосередити увагу на тих важливих напрямках бібліотечної роботи, які потрібно розвивати в першу чергу і які принесуть найбільшу користь громаді.
В 2019 році Роменська центральна міська біліотека для дітей прийняла участь у написанні гранту міжнародної співпраці House of Europe в номінаціі « Великий грант для державних і комунальних закладів культури» за темою «Нове життя» дитячої бібліотеки – Makerspace». Проект передбачав необхідність придбання мультимедійного обладнання для бібліотеки,щоб перетворити бібліотеку в територію якісної та корисної інформації, змінити її формат на новий мультимедійний дитячий простір.
В 2017 році взяли участь у написанні проєкту «Зустріч з казкою».

Проєкт спрямований на створення казкового куточку в дитячій бібліотеці для повноцінного розвитку дитини та відчуття щасливого дитинства. Кожне засідання клубу «Червона шапочка» - це зустріч з казковими героями. Діти поринають у світ казки через цікаві масові заходи, які проходять у формі подорожей, вікторин, конкурсів. Для більш активного залучення дітей до участі необхідне придбання декорацій та костюмів казкових героїв, заохочувальних призів і яскравого оформлення приміщення (панно та картини).
У 2013 році Роменська Центральна міська біліотека для дітей стала переможцем конкурсу проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет ІІІ в рамках програми Бібліоміст"» . Наша бібліотека отримали 3 комп’ютери, принтер , веб – камери, навушники, мережеве обладнання з підключенням до Інтернету. Це був масштабний проект завдяки якому бібліотекарі отримали унікальну можливість змінити форми та формат своєї роботи, стати не просто книгозбірнею, але й отримати статус навчальних та інформаційних центрів місцевих громад.

Це комфортні, сучасно обладнані приміщення, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у дозвіллєвих заходах дітям та дорослим. Відкриття Інтернет-вітальні проходило урочисто, за участю представників влади, громадськості.

Проєкт ”Організаціяновихбібліотечнихпослуг звикористаннямвільного доступу до Інтернет ІІІ у рамках програми «Бібліоміст»»

Донори – Посольтво США в Україні та ФундаціяБілла та Мелінди Гейтс

Кiлькiсть переглядiв: 278

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.